MDF, مطالب علمی

ویژگی های منحصر بفرد گوشی های تیتانیومی

تیتانیوم یک فلز شیمیایی با نماد Ti و عدد اتمی 22 است. این فلز واسطه نقره ای رنگ، چگالی کم و مقاومت بالایی دارد و در برابر خوردگی، زنگ زدگی و کلر به شدت مقاوم است.

زمانی که تیتانیوم با فلز دیگری آلیاژ نشده باشد، مقاومتی برابر با فولاد و چگالی کمتر از آن دارد. عمده مصرف تیتانیوم در صنایع به دو صورت فلزی و دی اکسید تیتانیوم می‌باشد که دی اکسید آن به صورت Tio2 در صنعت کاربرد بسیار گسترده ای دارد . به طوری که 90 درصد از صنایع اولیه مصرف کننده اکسید تیتانیوم می‌باشند.

امروزه این فلز به عنوان یک فلز بسیار مهم در موتور و ساختار داخلی هواپیما، تجهیزات حمل و نقل و صنایع شیمیایی و آلیاژی، ساخت زیر دریایی ها و خنک کننده های نیروگاه های اتمی و حرارتی، مصارف پزشکی و دارویی و ده ها کاربرد دیگر استفاده می‌شود .

از دیگر ویژگی های این فلز گرانبها می توان به مقاومت در محیط های فرسایشی، رنگ سفید، ضریب شکست بالا، درخشندگی فوق العاد، خنثی بودن (بی اثر)، مقاومت سایشی و حرارتی بالای آن، درجه دیر گدازی بالا و توان زیاد در توزیع و انتشار یکنواخت در ترکیب های دیگر اشاره کرد.

گوشی پزشکی مدل 777DT ساخت کمپانی MDF آمریکا

این مدل از گوشی ها که از سری 777 هستند و تمامی ویژگی های گوشی های 777 از جمله Safety lock در قسمت  headset برای جلوگیری از آسیب به گوش و ایمنی بیشتر، فنر دوبل داخل شلنگ جهت افزایش دوام و طول عمر گوشی، دیافراگم فوق حساس برای انتقال بهینه صدا، چست پیس دست ساز، تیوب آکوستیک ساخته شده از PVC بدون لاتکس، نچسب و ضخیم، تکنولوژی Push&Turn  جهت جلوگیری از چرخش غیر ضروری چست پیس در زمان معاینه را دارند، ویژگی های منحصر بفردی دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

این مدل به دلیل استفاده از فلز تیتانیوم در ساخت، دارای استحکام بالا می‌باشد و در مقایسه با انواع استیل، بسیار سبک تراست. همچنین این مدل، دو کاربری بزرگسال و اطفال را در یک گوشی در اختیار کاربر قرار می‌دهد . قابلیت تعویض بل در دو حالت بزرگسال و اطفال به پزشک این امکان را می‌دهد که در زمان نیاز چست پیس های مورد نیاز را مورد استفاده قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *